Zdjęcia rtg panoramiczne zębów (tzw. rentgen panoramiczny zębów, panorama)

RTG pantomograficzne RTG pantomograficzny (zdjęcia rtg panoramiczne zębów tzw. rentgen panoramiczny), popularnie nazywany "panoramą", gdyż umożliwia ocenę całego stanu uzębienia łącznie ze stawami skroniowo-żuchwowymi oraz zatokami szczękowymi. Badanie to jest niezbędne do oceny stanu zębów pacjenta oraz do zaplanowania leczenia. Dzięki uwidocznieniu wszystkich zębów wraz z strukturami sąsiadującymi jest niezwykle cennym badaniem przesiewowym umożliwiającym wczesne wykrycie zmian patologicznych w kościach szczęki i żuchwy, a także w stawach skroniowo-żuchwowych oraz w zatokach szczękowych.

Zdjęcie rtg panoramiczne (pantomograficzne) jest także niezbędne do leczenia implantologicznego oraz często ortodontycznego.

Aparat rentgenowski będący na wyposażeniu naszej pracowni (Planmeca) spełnia wszystkie najostrzejsze normy polskie i europejskie w zakresie redukcji dawki promieniowania. Jest on wyposażony w specjalny program redukujący dawkę promieniowania dla dzieci. Zdjęcie jest wydawane Pacjentowi na kliszy w ciągu około 10min.

Więcej:

Zdjęcia punktowe rtg zębów (rentgen punktowy zębów)

Zdjęcia panoramiczne rtg zębów (rentgen panoramiczny zębów, tzw. panorama)

Tomografia komputerowa